Şarkıcı Yılmaz Morgül’den anlamlı hareket!

Engelsiz Yaşam Vakfı gönüllüsü olarak çalışan Yılmaz Morgül, önceki gün Beykoz’da yaşayan yedi yıllık evli Gülnar-Erkan Aşçıoğlu çiftini evlerinde ziyaret etti. Sanatçı, yüzde 85 engelli olan Gülnar Aşçıoğlu’na Engelsiz Yaşam Vakfı aracılığıyla akülü tekerlekli sandalye götürdü.

Gülnar Aşçıolu, akülü tekerlekli sandalye sayesinde hareket özgürlüğüne kavuştuğunu belirtti. Eşi Erkan Aşçıoğlu ile birlikte Morgül’ü kapıda karşılayan Aşçıoğlu, Morgül’ün ziyareti ve bağışı ile büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi.

Milliyet’in haberine göre, Yılmaz Morgül, aynı gün Beykoz’da bir engelli bireyi daha ziyaret etti. Sanatçı, geçtiğimiz yıl yılbaşında vefat eden annesine ait özel yapım hasta yatağını trafik kazası geçirerek omurilik hasarı ile yüzde 98 engelli olan Selim Kaplan’a bağışlamıştı.

Yatağa bağımlı Selim Kaplan’ı ziyaret eden Morgül, “Annem vefat edince onun için yaptırdığım özel hasta yatağını yatağa bağımlı engelli bir kişiye bağışlamıştım. Ancak onunla tanışmamıştık. Bugün kendisini ziyaret ettim. Çok doğru bir bağış yaptığımı gördüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x