Mohamed Salah’dan Gazze isyanı!

Sosyal medya hesaplarından özel bir video paylaşan Salah, “Böyle zamanlarda konuşmak kolay değil. Çok fazla vahşet ve kalp kırıcı şiddet var. Yaşanan gerginliklere şahit olmak çok kötü. Bütün hayatlar kutsaldır ve korunmalıdır. Buna son verilmesi lazım. Aileler birbirinden koparıldı. Gazze’nin insani yardım almasına acilen izin verilmeli. Oradaki halk, çok kötü koşullar altında” diye konuştu.

Dünya liderlerine seslenen Salah, Gazze için çok acil adım atılması gerektiğine vurgu yaptı. Yıldız futbolcu, “Hastanede yaşanan görüntüler çok korkunçtu. Gazze halkının suya, yemeğe ve tıbbi desteğe ihtiyacı var. Bütün dünya liderlerini, masum ruhların daha fazla katledilmesini önlemek amacıyla bir araya gelmeye çağırıyorum. İnsanlık galip gelmeli” ifadelerini kullandı. Mısır Kızılayı İcra Direktörü Rami En-Nazar hafta içi yaptığı açıklamada, Salah’ın Gazze halkına maddi destekte bulunduğunu bildirmişti.

MİLYONLAR DESTEK VERDİ

Mohamed Salah’ın Gazze için yaptığı destek çağrısı dünya çapında büyük yankı buldu. 80 milyonun üzerinde takipçisi bulunan Mısırlı futbolcunun Gazze videosu Instagram ve Twitter’da yaklaşık 6 milyon beğeni aldı. Video Instagram’da yaklaşık 200 milyon kez görüntülendi. Twitter’da ise 140 milyon defa izlendi. Videoya Instagram’da 600 binden fazla insan yorum yaptı. Twitter’da ise 150 bin kişi mesajlarıyla Salah’a destek verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x