Dusan Tadic’in kazanma hırsına büyük ilgi! Hem Fenerbahçe hem de Sırbistan’da lider

Sırbistan Milli Takımı Kaptanı Dusan Tadic’in Bulgaristan maçı öncesi takıma yaptığı konuşma sosyal medyadan yayınlandı. Takım, bu konuşmanın ardından motive bir şekilde sahaya çıktı ve Euro 2024 vizesi aldı. Sarı-lacivertliler, Tadic’in Fenerbahçe’de de bu tür coşku veren konuşmalar yaptığı, soyunma odasının liderlerinden biri olduğunu ifade etti.

Büyük ilgi gören ve beğenilen videoda Kaptan Tadic’in Sırbistanlı futbolculara, “Arkadaşlar tam gaz. Başlangıçtan bitişe kadar maksimum konsantrasyon. Hesaplamalar ya da başka bir şey beni ilgilendirmiyor. Bu takımın birlikteliği var.

Başlangıçtan itibaren nereye geldiklerini gösterelim. Litvanya maçında olduğu gibi… 1 gol, 2 gol.. İleriye gidiyoruz. Durmak yok. Başlangıçtan itibaren kimin patron olduğu biliniyor” ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli takımın uzun süredir bu tip bir lidere ihtiyacı bulunduğunu dile getiren kulüp yetkilileri, Dzeko ile birlikte Fenerbahçe’deki bu boşluğu doldurduklarını dile getirdi.

FRED’İN YERİNE ÇOK ADAY VAR

Fenerbahçe’de Fred’in dönüşü gecikti. Ancak sarı-lacivertlilerde, Brezilyalı futbolcunun yeri için alternatif isimler fazlalaştı.

Pendikspor maçında sakatlanan futbolcunun yokluğunda takımın orta sahası adeta çöktü. Fred varken tüm resmi maçlarını kazanan takım, futbolcunun yokluğunda çıkılan üç maçın ikisini kaybetti. Birinde ise berabere kaldı.

Kasık sakatlığını atlatan Fred’in bu haftaki Karagümrük maçı öncesi yetişmeme ihtimali söz konusu bulunuyor. Yüzde 100 hazır olmadan oynatılmaması planlanan Brezilyalı futbolcunun gelecek haftaki Sivasspor maçında sahalara dönmesine karar verildi. Durumu yakından takip edilen Fred’in yanı sıra, Djiku da Sivasspor maçıyla sahalara dönecek.

Fred’in yokluğunda bu görev için birçok aday var. Zajc’ın dışında, iyileşen Mert Hakan da formaya aday. Ayrıca Crespo da bu bölgede düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x