Doğuş ile yaptığı düet çok beğenilmişti… Azeri sanatçı Aygün Beyler genç yaşta hayatını kaybetti

Azerbaycan’da “devlet sanatçısı” unvanına sahip olan Beyler, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Azerbaycanlı sanatçı birkaç ay önce programda şarkıcı Doğuş ile canlı yayında düet yaptı. İkilinin o düeti hem program izleyicileri hem de sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun ilgi gördü. Bu düetten kısa bir zaman sonra yaşamını yitiren Aygün Beyler’in henüz 48 yaşında olduğu öğrenildi.

Şarkıcı Doğuş’un eşi Hoşgedem Hidayetkızı ile beraber sundukları televizyon programında konuk aldıkları Aygün Beyler ile düeti yeniden paylaşılarak başsağlığı dilekleri iletildi. Vefat haberini üzüntü ile karşılayan şarkıcı Doğuş, yaptığı paylaşımda “Büyük ses, sanatkar, yokluğunu bilmek acı verir. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun” dedi.

AYGÜN BEYLER KİMDİR

22 Ağustos 1975 yılında Bakü’nün Surahanı köyünde doğdu. İlk önce Bakü’deki nağara okuluna gitti ve okulun mezunu oldu. 1988 yılında Azerbaycan Devlet Filarmonisinde yetenekli çocuklar için açılan bölümde okumaya başladı. 1998 yılında Azerbaycan Devlet Filarmonisinin Hanendelik Bölümünde eğitimini devam etmiştir. Arif Babayev, İslam Rızayev, Ağahan Abdullayev, Alim Kasımov, Elhan Müzefferov gibi sanatçılardan eğitim almıştır. 2012 yılında Azerbaycan Devlet Müzik Akademisinin Şef ve Bestekarlık bölümünde eğitim almaya başlamıştır. 2019 yılında Azeri şarkıcı Nigar Cemal’la “Nefesim, Kalbim” isimli düetini seyircilerin beğenisine sunmuştur. Albümleri ve singleları “Ata”, “Ana”, “Darıxdım”, “Tut Ağacım”, “Nəfəsim, qəlbim (feat. Nigar Cemal)”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x