‘Her Şey Batacak’ Yatırım Efsanesi: Bitcoin ve Bunlara Bakın!

“Zengin Baba, Yoksul Baba” isimli, ekonomi dünyasında ses getiren kitabın yazarı Robert Kiyosaki, dünyanın finansal krizin derinliklerine doğru itildiğini söylüyor. Yaptığı açıklamalarda ünlü finans uzmanı, Bitcoin ve bu varlıkların yatırımcıları kurtarabileceğini söylüyor! İşte detaylar..

Robert Kiyosaki banka çöküşlerinin ardından piyasayı yorumladı

Gayrimenkul alanında bir servet kazanan ve popüler kitabı “Rich Dad, Poor Dad”ı yayınladıktan sonra insanları finans alanında eğitmeye yönelen önde gelen yatırımcı Robert Kiyosaki, yakın zamanda ABD’nin yaşadığı banka krizlerinin ardından bankalardan gelen iflas haberleriyle birlikte, bankacılık alanındaki çöküşün neden olduğu sorunları domino taşlarına benzeterek daha fazla “domino taşının düştüğünü” sözlerine ekledi. Daha önce aktardığımız üzere geçtiğimiz haftalardan bu yana birçok banka iflas etti. Dikkat çeken bir detay ise İflas eden Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın hepsi Paxos gibi stablecoin ihraççıları ile çalışması oldu.

Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere Kiyosaki, geçtiğimiz haftalarda Silvergate ve Silicon Valley Bank iflasından sonra üçüncü büyük bir bankanın düşmeye hazır olduğuna dair bir tahminde bulundu. Ancak belirli bir isim vermemişti. Birkaç gün sonra Signature Bank iflas etti.

Kiyosaki: “Yatırımcılar Bitcoin, gümüş ve altın’a yönelmeli!”

Bir diğer yandan ünlü ekonomist Kiyosaki, geçtiğimiz günlerde büyük “çarpışma ve krizin” daha yeni başladığını ve emekli maaşlarının, ABD kurumsal emeklilik programının 401k ve IRA’ların (bireysel emeklilik hesapları) uyandığını ve şimdi bankalar gibi iflas ettiğini belirtti. Bununla beraber önde gelen isim, daha önce yaptığı gibi yatırımcılara finansal alanda ortaya çıkan mevcut krizin panzehiri olarak bir kez daha Bitcoin, gümüş ve altın satın almayı tavsiye etti. Öte yandan birçok yatırımcı Twitter üzerinden ünlü ekonomist Kiyosaki’ye, Bitcoin ve gümüşü sordu.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 36’lık bir ralli düzenledi ve birçok yatırımcıyı sevindirdi. Ralli ile beraber 27 bin dolar seviyesini aşmayı başaran Bitcoin (BTC), anlık olarak 27.468 dolardan el değiştiriyor.

Ripple CEO’su SVB çöküşüne yönelik açıklama yaptı

Bir diğer yandan dikkat çeken bir başka açıklamada bulunan isim ise Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse olarak karşımıza çıkıyor. Ripple CEO’su Garlinghouse, Ripple’ın Silicon Valley Bank mevduatlarında küçük bir miktara sahip olduğunu aktardı. Bununla beraber Ripple CEO’su açıklamalarında bankanın çöküşünün şirketin günlük operasyonlarını etkilemeyeceğini söyledi. Anlık olarak XRP, 0,381554 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde yüzde 2 değer kazandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*