Farklı olan elmayı kesinlikle bulamayacaksınız: İddia ediyoruz 84 tane elmanın içindeki değişik olanı göremeyeceksiniz!

Elmalardan farklı olanı aradığımız 10 saniyelik bir testle karşınızdayız. Farklı elmayı 10 saniye içinde bulanların zeka testlerini takır takır çözebileceği söyleniyor. Son dönemde oldukça popüler hale testlerden olan optik illüzyonlar ve bulmacaların arasında iddialı bir test bu.

Beyninizin içerisindeki algı sistemi nedeniyle bulmakta zorlandığınız farklı nesneler, sizi eğlendirirken gelişim göstermenizi sağlıyor. Bu optik illüzyon testinde ise 84 tane elma var. Bu elmaların 83 tanesi birbiriyle aynı. Farklı olan elmayı 10 saniyede görebilenlerin, IQ testlerinde 130’un üzerine çıktığı söyleniyor.

Biraz daha yakından bakmak ister misiniz?

Grimsi bir zeminin üzerinde kırmızı elmalar sıralanmış. Elmaların yaprakları, boyutları ve renkleri aynı ama aralarında bir fark bulunuyor. Bu farkı bulanların çok zeki olduğu hatta dahi olarak anıldıklarını söylesek yanlış olmaz.

Süreniz 10 saniye!

Farklı olan kırmızı elmayı 10 saniye çözmeniz gerek. Biraz daha dikkatinizi toplayın, odaklanın ve doğru cevabı bulun. Sürenizi başlattık.

10, 9, 8, 7…

Elmanın değişik olanını 10 saniyede bulanları gerçekten tebrik ederiz. Şimdi sırada cevabı bulamayanlar için doğru cevap var.

ÇÖZÜM

Yanılsama testini çözmek isteyenlerin çoğu bu görüntüdeki farklı elmayı bulamıyor. Farklı olan elma 5. satırda ve 6. sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir