Bu Yapay Zeka Coin Dev Yatırım Aldı: Fiyat Fırladı!

Geçtiğimiz haftalarda Orbs Network’e 10 milyon dolarlık yatırım yapan DWF Labs, yeni bir hamlede, piyasanın en büyük yapay zeka coin projesine 40 milyon dolar ayırdığını duyurdu.

DWF Labs, yapay zeka coin piyasasına odaklanıyor

Yapay zeka, bir kripto para trendi olarak kurumsal ilgi çekmeye devam ediyor. DWF Labs tarafından sağlanan son finansman, şirketin bu ay içinde tamamladığı altıncı yatırımdı. Piyasa yapıcı ve yatırım firması DWF Labs, bugün, yapay zeka odaklı kripto protokolü Fetch.ai (FET)’e 40 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu.

Fetch.ai, yatırımı platformunda merkezi olmayan makine öğrenimi, otonom ajanlar ve ağ altyapısı için kullanmayı planlıyor.

Fetch.ai’nin amacı, geliştiricilere otonom makine- makine ekosistemi sağlayarak uygulamaları dağıtmalarını ve para kazanmalarını sağlamaktır. Fetch.ai, “otonom ekonomik ajanlar” olarak adlandırdığı kod parçalarını kullanarak bağımsız taraflar arasında ve gerçek dünya sistemleri ve cihazlarla bağlantılar oluşturuyor.

FET fiyatı yatırım haberine nasıl tepki verdi?

Piyasa değerine göre 119.sırada işlem gören Fetch.ai (FET), yatırım haberini çift haneli kazançla değerlendiriyor. Yazım sırasında, son 24 saatlik kazancı %13 düzeyinde ve fiyatı 0.3821 dolardan işlem görüyor. Karşılaştırma için, Bitcoin ve Ethereum aynı saatlerde sakindi. FET, yatırım haberiyle fiyat açısında rakiplerin ayrışmayı başardı.

Neden yapay zeka coin piyasası tercih ediliyor?

Son yatırımlar, traderların ChatGPT ve görüntü oluşturma yazılımı DALL-E gibi yapay zeka odaklı sohbet robotlarının popülaritesindeki son artışın ardından yapay zeka ve kriptonun potansiyeli üzerine bahse girmeye başlamasının ardından geldi.

Bunların her ikisi de kripto para birimleri veya Blockchain kullanmayan geleneksel yazılımlardır. Ancak, yakın zamanda Microsoft’tan 29 milyar dolarlık bir değerlemeyle 10 milyar dolar toplayan ana şirketleri OpenAI’ye yönelik kurumsal ilgideki ani artış, kripto traderları için ikna edici bir argüman yaratılmasına yardımcı oldu.

DWF Labs hakkında

FET’e yönelik son finansman, mevcut piyasada önemli bir meblağ ve tek bir şirketten, Digital Wave Finance adlı bir varlığa bağlı bir inkübatör olan DWF Labs’tan geliyor. İkinci şirket, DWF Labs tarafından “kripto para biriminde hacme göre ilk 5 ticaret kuruluşu” olarak tanımlanıyor, ancak ironik bir şekilde, internette izine rastlamak mümkün değil.

Bu arada DWF Labs, dağıtılmış bir “alternatif internet” oluşturmayı amaçlayan Tomi adlı bir girişime 40 milyon dolar yatırdığı için geçen hafta haberlerde yer aldı ve Kasım 2022’de, orijinal olarak Telegram’ın bir parçası olan ancak yeniden ortaya çıkan Blockchain’i TON’u da destekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*